روغن های گیاهی

روغن های گیاهی روزگارقدیم

روغن های گیاهی حاصل فرایند روغن گیری از پوست، گل، میوه، برگ، دانه و یا ریشه گیاهان دارویی یا درختان هستند. البته در بخش تجاری، اغلب روغن گیری از دانه گیاه انجام می شود. این روغن های گیاهی می توانند فواید زیادی بر روی سلامتی داشته باشند.

هر روغن گیاهی حاوی ترکیباتی با مزایای درمانی منحصر به فرد است. در ادامه برخی از محبوب ترین روغن های گیاهی، به همراه خواص و کاربردشان در طب سنتی برای شما آورده شده است.

استفاده در پخت و پز

یکی دیگر از کاربرد های روغن های گیاهی، استفاده از آن ها به صورت روغن  خوراکی است. برخی از این روغن ها را می توان برای پخت و پز استفاده کرد، مانند روغن کنجد، روغن آووکادو، روغن زیتون و روغن نارگیل.

استفاده در مراقبت از پوست و مو 

از اصلی ترین کاربرد های روغن های گیاهی استفاده آن ها در محصولات آرایشی و بهداشتی برای مراقبت از پوست و مو است. تاثیرات مثبت روغن های گیاهی بر روی زیبایی و افزایش سلامتی و شادابی پوست و مو، یک امر ثابت شده است که سبب استفاده روزانه از روغن های گیاهی به صورت مستقل و یا حتی به صورت ترکیبی با محصولات مراقبت از پوست و مو شده است.

استفاده در صنعت عطر سازی

کاربرد روغن های گیاهی بسیار گسترده است اما می توان بو و عطر حاصل از این روغن ها را به عنوان یکی از کاربردی ترین خواص این روغن های گیاهی دانست. معمولا اسانس ها رایحه بسیار تند و غلیظی دارند، در حالیکه روغن های گیاهی دارای رایحه آرام و متعادلی هستند، به نحوی که می توان آن ها را بر روی پوست ماساژ داد و یا با ریختن چند قطره از روغن هایی مانند اسطوخودوس و یا روغن گل یاس در دستگاه بخور، فضای اتاق را معطر کرد.

استفاده برای کمک به کاهش وزن و چربی سوزی

از دیگر کاربرد های روغن های گیاهی که بسیار محبوب و چشمگیر است، تاثیر گسترده این روغن ها بر روی کاهش وزن و چربی سوزی است. امروزه مطالعات زیادی بر روی تاثیر روغن های گیاهی بر لاغری و کاهش وزن انجام می شود و نتایج نشان دهنده تاثیر مثبت این روغن ها در فرایند کاهش وزن و لاغری است.

روغن های گیاهی صد درصد خالص و کاملا ارگانیک هست و به صورت تضمینی به شما عزیزان ارئه میشود گرفته شده با بهترین و با کیفیت ترین دانه و گیاه

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.